Sedem tipov pre obozretnú obhliadku bytu

Katarína Šimková 13.12.2019 254x

Nákup nehnuteľnosti môže vyvolávať riadny stres. Nečudo, ide o veľkú investíciu a čas na rozhodnutie býva krátky. Ešte pred samotným verdiktom strávite niekoľko dôležitých chvíľ vo vašom potenciálnom domove, keď idete na obhliadku. Čo všetko je dobré si pozrieť a čo by ste nemali objaviť?

 • pleseň
  Môže byť schovaná na stene za skriňou alebo v rohu okolo okna za záclonou.
 • nefunkčný radiátor
  Starý, pokazený, jednoducho nefunkčný radiátor, kvôli ktorému by ste neskôr mohli mať množstvo starostí.
 • poškodené dlažby a obklady
  Vyhodnoťte situáciu a odpovedzte si na otázku, či vyzerajú ako po rekonštrukcii alebo rekonštrukciu potrebujú, a tak vy potrebujete rátať s vyššími nákladmi. Sledujte detaily na podlahe. Je rovná, nemá v sebe bubliny? Ako sa javia spoje?
 • neporiadna práca
  Zamerajte sa tiež na okná. Sú dobre vsadené alebo ide o prípad, keď sú nové, ale aj tak ich bude treba vymeniť? Prezrite si aj to, či po rekonštrukcii nezostali v byte „hluché“ miesta, ktoré budete musieť nejako zakamuflovať.
 • užitočné verzus nadbytočné vybavenie
  Ako sme spomínali už v článku o podnájme, aj pri kúpe je vhodné overiť si, čo zo zariadenia v byte zostane a čo si pôvodný majiteľ vezme. Je veľmi praktické dohodnúť sa, kto vyprace zbytočnosti, aby ste po nasťahovaní nemuseli tráviť zbytočne veľa času upratovaním.
 • konfliktní susedia, neznesiteľné prostredie, neopraviteľná porucha
  Aj takéto odpovede možno dostať na jednoduchú a dobre mierenú otázku o dôvode predaja nehnuteľnosti. Dôvody môžu byť subjektívne, no oplatí sa byť obozretným.
 • skryté výdavky
  Nezabudnite sa opýtať na náklady spojené s bývaním. Cena bytu vás totiž môže zlákať, po pár mesiacoch však zistíte, ste kúpili oveľa drahšie, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Hoci vás na ceste za nehnuteľnosťou môže čakať niekoľko nástrah, nenechajte sa odradiť. Dôležitý je výsledok, keď sa sny stávajú realitami.

referencie

Pri p. Michaele Borguľovej môžem, vyjadriť svoju plnú spokojnosť. 100% prístup a profesionalita, spolu s veľmi prívetivým prístupom.

Ing. Michaela Borguľová

Pani maklérke Zdenke Horváthovej chcem vyjadriť veľkú vďaku za jej veľmi profesionálny, empatický a ľudský prístup. S prácou pani Zdenky som 100% spokojná a môžem ju vrelo odporúčať. Klienti sa môžu spoľahnúť, že budú v tých najlepších rukách

Zdenka Horvathova

Dobrý deň, ďakujem za zrealizovanie predaja nehnuteľnosti bez problémov, promptne a profesionálne za pomoci pani Borguľovej, ktorá bola vždy ochotná a seriózna. Dobre som si vybrala a odporúčam spoluprácu.

Darina Borgulová

Dobrý deň, chcela by som z celého srdca poďakovať realitnej kancelárii konkrétne pani konateľke Zdenke Horváthovej za veľmi profesionálny prístup pri predaji bytu. Bola veľmi milá, ochotná, ústretová poradiť a pomôcť. Najlepšia realitná kancelária, s ktorou som kedy spolupracovala. Vždy konala seriózne, ochotne a pohotovo. Z mojej strany je to maximálna spokojnosť. Určite odporúčam ďalším klientom. A za to jej patrí veľké ĎAKUJEM !

Zdenka Horvathova

Chceme sa poďakovať Zdenke Horváthovej za jej vysokú profesionalitu a ľudský prístup, jej čestnosť, ústretovosť a najmä trpezlivosť. Vďaka nej sa nám podarilo zrealizovať našu vysnívanú kúpu. Sme jej veľmi vďační a budeme služby ZARA REALITY odporúčať aj ostatným.

Zdenka Horvathova

Skvelá realitka, starostlivé dámy, top servis. Môžem len doporučiť

Darina Borgulová

Agentúru odporúčam na 100%, skvelá spolupráca a rychle vybavenie všetkých dokumentov a pod. Chcela by som sa poďakovať hlavne Michaele Borgulovej - skvelá maklerka! Ešte raz veľmi pekne ďakujeme za všetko !

Ing. Michaela Borguľová

Profesionálne a vysoko odborné realitné služby p. Horváthovej môžem len odporúčať

Zdenka Horvathova

Touto cestou by sme sa radi poďakovali p.Miške Borgulovej za jej skvelú prácu,profesionálny prístup ,ochotu pomôcť a poradiť. Agentúru odporúčame na 100% Skvelá práca, ďakujeme

Ing. Michaela Borguľová

Máklér pani Zuzana Vindtová Nemala som doposiaľ skúsenosti s realitnými kanceláriami, ale bola som prekvapená vysoko profesionálnym prístupom pani maklérky ako aj pani Horváthovej. Ochotne odpovedali na množstvo otázok a usmernili nás pri predaji. Kľudne a môžete na nich obrátiť v ktorúkoľvek hodinu. Túto realitnú kanceláriu doporučujem každému.

Zuzana Vindtová

Všetky referencie