Sedem tipov pre obozretnú obhliadku bytu

Katarína Šimková 13.12.2019 100x

Nákup nehnuteľnosti môže vyvolávať riadny stres. Nečudo, ide o veľkú investíciu a čas na rozhodnutie býva krátky. Ešte pred samotným verdiktom strávite niekoľko dôležitých chvíľ vo vašom potenciálnom domove, keď idete na obhliadku. Čo všetko je dobré si pozrieť a čo by ste nemali objaviť?

 • pleseň
  Môže byť schovaná na stene za skriňou alebo v rohu okolo okna za záclonou.
 • nefunkčný radiátor
  Starý, pokazený, jednoducho nefunkčný radiátor, kvôli ktorému by ste neskôr mohli mať množstvo starostí.
 • poškodené dlažby a obklady
  Vyhodnoťte situáciu a odpovedzte si na otázku, či vyzerajú ako po rekonštrukcii alebo rekonštrukciu potrebujú, a tak vy potrebujete rátať s vyššími nákladmi. Sledujte detaily na podlahe. Je rovná, nemá v sebe bubliny? Ako sa javia spoje?
 • neporiadna práca
  Zamerajte sa tiež na okná. Sú dobre vsadené alebo ide o prípad, keď sú nové, ale aj tak ich bude treba vymeniť? Prezrite si aj to, či po rekonštrukcii nezostali v byte „hluché“ miesta, ktoré budete musieť nejako zakamuflovať.
 • užitočné verzus nadbytočné vybavenie
  Ako sme spomínali už v článku o podnájme, aj pri kúpe je vhodné overiť si, čo zo zariadenia v byte zostane a čo si pôvodný majiteľ vezme. Je veľmi praktické dohodnúť sa, kto vyprace zbytočnosti, aby ste po nasťahovaní nemuseli tráviť zbytočne veľa času upratovaním.
 • konfliktní susedia, neznesiteľné prostredie, neopraviteľná porucha
  Aj takéto odpovede možno dostať na jednoduchú a dobre mierenú otázku o dôvode predaja nehnuteľnosti. Dôvody môžu byť subjektívne, no oplatí sa byť obozretným.
 • skryté výdavky
  Nezabudnite sa opýtať na náklady spojené s bývaním. Cena bytu vás totiž môže zlákať, po pár mesiacoch však zistíte, ste kúpili oveľa drahšie, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Hoci vás na ceste za nehnuteľnosťou môže čakať niekoľko nástrah, nenechajte sa odradiť. Dôležitý je výsledok, keď sa sny stávajú realitami.

referencie

Touto cestou by sme sa radi poďakovali p.Miške Borgulovej za jej skvelú prácu,profesionálny prístup ,ochotu pomôcť a poradiť. Agentúru odporúčame na 100% Skvelá práca, ďakujeme

Ing. Michaela Borguľová

Agentúru odporúčam na 100%, skvelá spolupráca a rychle vybavenie všetkých dokumentov a pod. Chcela by som sa poďakovať hlavne Michaele Borgulovej - skvelá maklerka! Ešte raz veľmi pekne ďakujeme za všetko !

Ing. Michaela Borguľová

Máklér pani Zuzana Vindtová Nemala som doposiaľ skúsenosti s realitnými kanceláriami, ale bola som prekvapená vysoko profesionálnym prístupom pani maklérky ako aj pani Horváthovej. Ochotne odpovedali na množstvo otázok a usmernili nás pri predaji. Kľudne a môžete na nich obrátiť v ktorúkoľvek hodinu. Túto realitnú kanceláriu doporučujem každému.

Zuzana Vindtová

Dobrý deň prajem,všetci kupujúci a predavajúci. Rozhodla som sa predať a kúpiť byt. To nie je záležitosť, ktorú vykonávame bežne a predaj nehnuteľnosti podlieha určitej postupnosti a pravidlám. Pri obtelefonovaní ponúk som náhodou (náhody prichádzajú v ten okamžik, keď to najviac potrebujeme ) telefonovala p. Zdenke Horváthovej. Som potešená za túto náhodu, pretože som nemala žiadne vedomosti, čo všetko je potrebné vedieť pri predaji. Môj predaj a kúpa bytu závisela od ďalších 4 naväzujúcich kupcov a predajcov. Bola to náročná práca, všetko a všetkých zladiť tak, aby každý zo zainteresovaných splnil všetky náležitosti spojených s predajom. Doporučila som p.Zdenku kamarátkam a tam bol predaj ešte zložitejší, ale p.Horváthová našla riešenie aj v tejto komplikovanej situácii. Vie klientom poradiť a pomôcť na profesionálnej aj ľudskej úrovni. Človek vníma, že táto práca je pre p.Zdenku poslaním. Ďakujem, že aj v tejto sfére som stretla makléra – človeka.

Zdenka Horvathova

Dobrý deň, ďakujem za zrealizovanie predaja nehnuteľnosti bez problémov, promptne a profesionálne za pomoci pani Borguľovej, ktorá bola vždy ochotná a seriózna. Dobre som si vybrala a odporúčam spoluprácu.

Darina Borgulová

100% profesionalita,pristup a serioznost....odporucame

Darina Borgulová

Pani maklérke Zdenke Horváthovej chcem vyjadriť veľkú vďaku za jej veľmi profesionálny, empatický a ľudský prístup. S prácou pani Zdenky som 100% spokojná a môžem ju vrelo odporúčať. Klienti sa môžu spoľahnúť, že budú v tých najlepších rukách

Zdenka Horvathova

Profesionálne a vysoko odborné realitné služby p. Horváthovej môžem len odporúčať

Zdenka Horvathova

Skvelá realitka, starostlivé dámy, top servis. Môžem len doporučiť

Darina Borgulová

Odporúčam! Seriózne, rýchle jednanie, p. Darina Borgulova je nápomocná a bola vždy ochotná. Nebol s ničím problém, všetko prebehlo v poriadku, profesionálne a rýchlo. Ďakujem za spoluprácu a za pomoc.

Darina Borgulová

Všetky referencie