Sedem tipov pre obozretnú obhliadku bytu

Katarína Šimková 13.12.2019 1329x

Nákup nehnuteľnosti môže vyvolávať riadny stres. Nečudo, ide o veľkú investíciu a čas na rozhodnutie býva krátky. Ešte pred samotným verdiktom strávite niekoľko dôležitých chvíľ vo vašom potenciálnom domove, keď idete na obhliadku. Čo všetko je dobré si pozrieť a čo by ste nemali objaviť?

 • pleseň
  Môže byť schovaná na stene za skriňou alebo v rohu okolo okna za záclonou.
 • nefunkčný radiátor
  Starý, pokazený, jednoducho nefunkčný radiátor, kvôli ktorému by ste neskôr mohli mať množstvo starostí.
 • poškodené dlažby a obklady
  Vyhodnoťte situáciu a odpovedzte si na otázku, či vyzerajú ako po rekonštrukcii alebo rekonštrukciu potrebujú, a tak vy potrebujete rátať s vyššími nákladmi. Sledujte detaily na podlahe. Je rovná, nemá v sebe bubliny? Ako sa javia spoje?
 • neporiadna práca
  Zamerajte sa tiež na okná. Sú dobre vsadené alebo ide o prípad, keď sú nové, ale aj tak ich bude treba vymeniť? Prezrite si aj to, či po rekonštrukcii nezostali v byte „hluché“ miesta, ktoré budete musieť nejako zakamuflovať.
 • užitočné verzus nadbytočné vybavenie
  Ako sme spomínali už v článku o podnájme, aj pri kúpe je vhodné overiť si, čo zo zariadenia v byte zostane a čo si pôvodný majiteľ vezme. Je veľmi praktické dohodnúť sa, kto vyprace zbytočnosti, aby ste po nasťahovaní nemuseli tráviť zbytočne veľa času upratovaním.
 • konfliktní susedia, neznesiteľné prostredie, neopraviteľná porucha
  Aj takéto odpovede možno dostať na jednoduchú a dobre mierenú otázku o dôvode predaja nehnuteľnosti. Dôvody môžu byť subjektívne, no oplatí sa byť obozretným.
 • skryté výdavky
  Nezabudnite sa opýtať na náklady spojené s bývaním. Cena bytu vás totiž môže zlákať, po pár mesiacoch však zistíte, ste kúpili oveľa drahšie, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Hoci vás na ceste za nehnuteľnosťou môže čakať niekoľko nástrah, nenechajte sa odradiť. Dôležitý je výsledok, keď sa sny stávajú realitami.

referencie

Po niekoľkomesačnej spolupráci pri dosť komplikovanej kúpe bytu chcem sa poďakovať p. konateľke Zdenke Horváthovej za jej výnimočný a nadštandartný prístup . Bola mi k dispozícii so svojimi vedomosťami, skúsenosťami a radami pri každom probléme a v každom čase. Je najlepším príkladom, že profesionalita nie je iba slovo na papieri, ale že takí profesionáli pracujú aj na Slovensku. Patrí jej moja vďaka a úcta. Zaru reality môžem vďačne odporúčiť a prajem, aby sa jej naďalej darilo. Alžbeta B.

Zdenka Horvathova

Dobrý deň, chcela by som z celého srdca poďakovať realitnej kancelárii konkrétne pani konateľke Zdenke Horváthovej za veľmi profesionálny prístup pri predaji bytu. Bola veľmi milá, ochotná, ústretová poradiť a pomôcť. Najlepšia realitná kancelária, s ktorou som kedy spolupracovala. Vždy konala seriózne, ochotne a pohotovo. Z mojej strany je to maximálna spokojnosť. Určite odporúčam ďalším klientom. A za to jej patrí veľké ĎAKUJEM ! Zuzana N.

Zdenka Horvathova

Dobrý deň prajem,všetci kupujúci a predavajúci. Rozhodla som sa predať a kúpiť byt. To nie je záležitosť, ktorú vykonávame bežne a predaj nehnuteľnosti podlieha určitej postupnosti a pravidlám. Pri obtelefonovaní ponúk som náhodou (náhody prichádzajú v ten okamžik, keď to najviac potrebujeme ) telefonovala p. Zdenke Horváthovej. Som potešená za túto náhodu, pretože som nemala žiadne vedomosti, čo všetko je potrebné vedieť pri predaji. Môj predaj a kúpa bytu závisela od ďalších 4 naväzujúcich kupcov a predajcov. Bola to náročná práca, všetko a všetkých zladiť tak, aby každý zo zainteresovaných splnil všetky náležitosti spojených s predajom. Doporučila som p.Zdenku kamarátkam a tam bol predaj ešte zložitejší, ale p.Horváthová našla riešenie aj v tejto komplikovanej situácii. Vie klientom poradiť a pomôcť na profesionálnej aj ľudskej úrovni. Človek vníma, že táto práca je pre p.Zdenku poslaním. Ďakujem, že aj v tejto sfére som stretla makléra – človeka. Milica B.

Zdenka Horvathova

Chceme sa poďakovať Zdenke Horváthovej za jej vysokú profesionalitu a ľudský prístup, jej čestnosť, ústretovosť a najmä trpezlivosť. Vďaka nej sa nám podarilo zrealizovať našu vysnívanú kúpu. Sme jej veľmi vďační a budeme služby ZARA REALITY odporúčať aj ostatným. Manželia K.

Zdenka Horvathova

Profesionálne a vysoko odborné realitné služby p. Horváthovej môžem len odporúčať Matej T.

Zdenka Horvathova

Byt môjho brata bol zaťažený hypotékou, exekúciou, aj dlhom voči nebankovej spoločnosti. Avšak celá kúpa p. Zdenka prebehla vďaka vašej profesionalite absolútne bez komplikácií. Veľké ĎAKUJEM za perfektne vykonanú prácu, za vašu trpezlivosť a pomoc. Monika

Zdenka Horvathova

Nemala som doposiaľ skúsenosti s realitnými kanceláriami, ale bola som prekvapená vysoko profesionálnym prístupom pani maklérky Zuzany Vindtovej, ako aj pani Horváthovej. Ochotne odpovedali na množstvo otázok a usmernili nás pri predaji. Kľudne a môžete na nich obrátiť v ktorúkoľvek hodinu. Túto realitnú kanceláriu doporučujem každému. Judita K.

Zdena Horváthová

Pani maklérke Zdenke Horváthovej chcem vyjadriť veľkú vďaku za jej veľmi profesionálny, empatický a ľudský prístup. S prácou pani Zdenky som 100% spokojná a môžem ju vrelo odporúčať. Klienti sa môžu spoľahnúť, že budú v tých najlepších rukách Henrieta V.

Zdenka Horvathova

Dobrý deň. Veľké ĎAKUJEM patrí Vám Zdenka Horvathova za sprostredkonie kúpou mojej nehnutelnosti. Vaša profesionalita, empatia, poradenstvo na realitnom trhu je na veľmi vysokej úrovni. Moja osobná skúsenosť s realitnou kanceláriou ZARA REALITY je jednoducho povedané jedným slovom "PERFIŠ" Václav N.

Zdenka Horvathova

Všetky referencie