Stručný prehľad o rekonštrukciách v byte

Katarína Šimková 23.12.2019 389x

Blíži sa čas, keď budeme viac doma. Ustanú povinnosti a zo zrýchleného pracovného tempa sa nájdeme počas voľných dní v našich bytoch či domoch. Ak nás nezaujme program v televízii, existuje istá pravdepodobnosť, že si začneme všímať veci, ktoré sme doteraz nestihli vidieť. To môže vyústiť do ambiciózneho plánu menšej či väčšej rekonštrukcie.

Okrem materiálu, majstrov a trpezlivosti, nezabudnite ešte na dôležitú maličkosť, ktorou je povinnosť voči stavebnému úradu. Kedy potrebujete jeho súhlas? Kedy potrebujete zmeny v byte ohlásiť? Čítajte ďalej.

Ak sa chystáte meniť kuchynskú linku, vaňu či vstavanú skriňu, zažiadalo sa vám maľovať či meniť obkladačky, nemusíte nič ohlasovať. Ide totiž o udržiavacie práce.
Radi by ste menili umakartové jadro? To sa už považuje za stavebnú úpravu. Postačuje pri nej ohlásenie stavebnému úradu. Udržiavacou prácou by bolo iba vtedy, ak by ste menili umakart za umakart a položili ho na presne to isté miesto. (Čo by však úplne nebolo ono.) Ak však chcete robiť v interiéri stavebné úpravy, pri ktorých zasiahnete aj do nosných častí domu, napríklad aj v prípade nových dverí v nosnej stene, potrebujete požiadať o stavebné povolenie. Ak do nosných konštrukcií nezasahujete, ide len o stavebné úpravy, ktoré stačí ohlásiť.

Zišlo by sa vám zaskliť lodžiu? Považuje sa to za stavebnú úpravu, a preto ju potrebujete ohlásiť. Potrebovali by ste vymeniť plastové okná? Taktiež ide o udržiavacie práce bez nutnosti ohlásenia, ak zachovávate pôvodné rozmery a členenie. Teda nevymeníte okno s jednou veľkou sklenenou výplňou za okno rozdelené na viac menších sklenených tabuliek.. Výnimočné pravidlá však platia, ak bývate v pamiatke, kde potrebujete ohlásiť hoci aj opravu poškodeného rámu. Nabudúce si povieme o úpravách v rodinnom dome.

referencie

Skvelá realitka, starostlivé dámy, top servis. Môžem len doporučiť

Darina Borgulová

Dobrý deň, chcela by som z celého srdca poďakovať realitnej kancelárii konkrétne pani konateľke Zdenke Horváthovej za veľmi profesionálny prístup pri predaji bytu. Bola veľmi milá, ochotná, ústretová poradiť a pomôcť. Najlepšia realitná kancelária, s ktorou som kedy spolupracovala. Vždy konala seriózne, ochotne a pohotovo. Z mojej strany je to maximálna spokojnosť. Určite odporúčam ďalším klientom. A za to jej patrí veľké ĎAKUJEM !

Zdenka Horvathova

Dobrý deň, ďakujem za zrealizovanie predaja nehnuteľnosti bez problémov, promptne a profesionálne za pomoci pani Borguľovej, ktorá bola vždy ochotná a seriózna. Dobre som si vybrala a odporúčam spoluprácu.

Darina Borgulová

100% profesionalita,pristup a serioznost....odporucame

Darina Borgulová

Pri p. Michaele Borguľovej môžem, vyjadriť svoju plnú spokojnosť. 100% prístup a profesionalita, spolu s veľmi prívetivým prístupom.

Ing. Michaela Borguľová

Dobrý deň prajem,všetci kupujúci a predavajúci. Rozhodla som sa predať a kúpiť byt. To nie je záležitosť, ktorú vykonávame bežne a predaj nehnuteľnosti podlieha určitej postupnosti a pravidlám. Pri obtelefonovaní ponúk som náhodou (náhody prichádzajú v ten okamžik, keď to najviac potrebujeme ) telefonovala p. Zdenke Horváthovej. Som potešená za túto náhodu, pretože som nemala žiadne vedomosti, čo všetko je potrebné vedieť pri predaji. Môj predaj a kúpa bytu závisela od ďalších 4 naväzujúcich kupcov a predajcov. Bola to náročná práca, všetko a všetkých zladiť tak, aby každý zo zainteresovaných splnil všetky náležitosti spojených s predajom. Doporučila som p.Zdenku kamarátkam a tam bol predaj ešte zložitejší, ale p.Horváthová našla riešenie aj v tejto komplikovanej situácii. Vie klientom poradiť a pomôcť na profesionálnej aj ľudskej úrovni. Človek vníma, že táto práca je pre p.Zdenku poslaním. Ďakujem, že aj v tejto sfére som stretla makléra – človeka.

Zdenka Horvathova

Profesionálne a vysoko odborné realitné služby p. Horváthovej môžem len odporúčať

Zdenka Horvathova

Agentúru odporúčam na 100%, skvelá spolupráca a rychle vybavenie všetkých dokumentov a pod. Chcela by som sa poďakovať hlavne Michaele Borgulovej - skvelá maklerka! Ešte raz veľmi pekne ďakujeme za všetko !

Ing. Michaela Borguľová

Pani maklérke Zdenke Horváthovej chcem vyjadriť veľkú vďaku za jej veľmi profesionálny, empatický a ľudský prístup. S prácou pani Zdenky som 100% spokojná a môžem ju vrelo odporúčať. Klienti sa môžu spoľahnúť, že budú v tých najlepších rukách

Zdenka Horvathova

Odporúčam! Seriózne, rýchle jednanie, p. Darina Borgulova je nápomocná a bola vždy ochotná. Nebol s ničím problém, všetko prebehlo v poriadku, profesionálne a rýchlo. Ďakujem za spoluprácu a za pomoc.

Darina Borgulová

Všetky referencie