Stručný prehľad o rekonštrukciách v byte

Katarína Šimková 23.12.2019 2901x

Blíži sa čas, keď budeme viac doma. Ustanú povinnosti a zo zrýchleného pracovného tempa sa nájdeme počas voľných dní v našich bytoch či domoch. Ak nás nezaujme program v televízii, existuje istá pravdepodobnosť, že si začneme všímať veci, ktoré sme doteraz nestihli vidieť. To môže vyústiť do ambiciózneho plánu menšej či väčšej rekonštrukcie.

Okrem materiálu, majstrov a trpezlivosti, nezabudnite ešte na dôležitú maličkosť, ktorou je povinnosť voči stavebnému úradu. Kedy potrebujete jeho súhlas? Kedy potrebujete zmeny v byte ohlásiť? Čítajte ďalej.

Ak sa chystáte meniť kuchynskú linku, vaňu či vstavanú skriňu, zažiadalo sa vám maľovať či meniť obkladačky, nemusíte nič ohlasovať. Ide totiž o udržiavacie práce.
Radi by ste menili umakartové jadro? To sa už považuje za stavebnú úpravu. Postačuje pri nej ohlásenie stavebnému úradu. Udržiavacou prácou by bolo iba vtedy, ak by ste menili umakart za umakart a položili ho na presne to isté miesto. (Čo by však úplne nebolo ono.) Ak však chcete robiť v interiéri stavebné úpravy, pri ktorých zasiahnete aj do nosných častí domu, napríklad aj v prípade nových dverí v nosnej stene, potrebujete požiadať o stavebné povolenie. Ak do nosných konštrukcií nezasahujete, ide len o stavebné úpravy, ktoré stačí ohlásiť.

Zišlo by sa vám zaskliť lodžiu? Považuje sa to za stavebnú úpravu, a preto ju potrebujete ohlásiť. Potrebovali by ste vymeniť plastové okná? Taktiež ide o udržiavacie práce bez nutnosti ohlásenia, ak zachovávate pôvodné rozmery a členenie. Teda nevymeníte okno s jednou veľkou sklenenou výplňou za okno rozdelené na viac menších sklenených tabuliek.. Výnimočné pravidlá však platia, ak bývate v pamiatke, kde potrebujete ohlásiť hoci aj opravu poškodeného rámu. Nabudúce si povieme o úpravách v rodinnom dome.

referencie

Pani maklérke Zdenke Horváthovej chcem vyjadriť veľkú vďaku za jej veľmi profesionálny, empatický a ľudský prístup. S prácou pani Zdenky som 100% spokojná a môžem ju vrelo odporúčať. Klienti sa môžu spoľahnúť, že budú v tých najlepších rukách Henrieta V.

Zdenka Horvathova

Dobrý deň. Veľké ĎAKUJEM patrí Vám Zdenka Horvathova za sprostredkonie kúpou mojej nehnutelnosti. Vaša profesionalita, empatia, poradenstvo na realitnom trhu je na veľmi vysokej úrovni. Moja osobná skúsenosť s realitnou kanceláriou ZARA REALITY je jednoducho povedané jedným slovom "PERFIŠ" Václav N.

Zdenka Horvathova

Dobrý deň, chcela by som z celého srdca poďakovať realitnej kancelárii konkrétne pani konateľke Zdenke Horváthovej za veľmi profesionálny prístup pri predaji bytu. Bola veľmi milá, ochotná, ústretová poradiť a pomôcť. Najlepšia realitná kancelária, s ktorou som kedy spolupracovala. Vždy konala seriózne, ochotne a pohotovo. Z mojej strany je to maximálna spokojnosť. Určite odporúčam ďalším klientom. A za to jej patrí veľké ĎAKUJEM ! Zuzana N.

Zdenka Horvathova

Profesionálne a vysoko odborné realitné služby p. Horváthovej môžem len odporúčať Matej T.

Zdenka Horvathova

Byt môjho brata bol zaťažený hypotékou, exekúciou, aj dlhom voči nebankovej spoločnosti. Avšak celá kúpa p. Zdenka prebehla vďaka vašej profesionalite absolútne bez komplikácií. Veľké ĎAKUJEM za perfektne vykonanú prácu, za vašu trpezlivosť a pomoc. Monika

Zdenka Horvathova

Nemala som doposiaľ skúsenosti s realitnými kanceláriami, ale bola som prekvapená vysoko profesionálnym prístupom pani maklérky Zuzany Vindtovej, ako aj pani Horváthovej. Ochotne odpovedali na množstvo otázok a usmernili nás pri predaji. Kľudne a môžete na nich obrátiť v ktorúkoľvek hodinu. Túto realitnú kanceláriu doporučujem každému. Judita K.

Zdena Horváthová

Dobrý deň prajem,všetci kupujúci a predavajúci. Rozhodla som sa predať a kúpiť byt. To nie je záležitosť, ktorú vykonávame bežne a predaj nehnuteľnosti podlieha určitej postupnosti a pravidlám. Pri obtelefonovaní ponúk som náhodou (náhody prichádzajú v ten okamžik, keď to najviac potrebujeme ) telefonovala p. Zdenke Horváthovej. Som potešená za túto náhodu, pretože som nemala žiadne vedomosti, čo všetko je potrebné vedieť pri predaji. Môj predaj a kúpa bytu závisela od ďalších 4 naväzujúcich kupcov a predajcov. Bola to náročná práca, všetko a všetkých zladiť tak, aby každý zo zainteresovaných splnil všetky náležitosti spojených s predajom. Doporučila som p.Zdenku kamarátkam a tam bol predaj ešte zložitejší, ale p.Horváthová našla riešenie aj v tejto komplikovanej situácii. Vie klientom poradiť a pomôcť na profesionálnej aj ľudskej úrovni. Človek vníma, že táto práca je pre p.Zdenku poslaním. Ďakujem, že aj v tejto sfére som stretla makléra – človeka. Milica B.

Zdenka Horvathova

Po niekoľkomesačnej spolupráci pri dosť komplikovanej kúpe bytu chcem sa poďakovať p. konateľke Zdenke Horváthovej za jej výnimočný a nadštandartný prístup . Bola mi k dispozícii so svojimi vedomosťami, skúsenosťami a radami pri každom probléme a v každom čase. Je najlepším príkladom, že profesionalita nie je iba slovo na papieri, ale že takí profesionáli pracujú aj na Slovensku. Patrí jej moja vďaka a úcta. Zaru reality môžem vďačne odporúčiť a prajem, aby sa jej naďalej darilo. Alžbeta B.

Zdenka Horvathova

Chceme sa poďakovať Zdenke Horváthovej za jej vysokú profesionalitu a ľudský prístup, jej čestnosť, ústretovosť a najmä trpezlivosť. Vďaka nej sa nám podarilo zrealizovať našu vysnívanú kúpu. Sme jej veľmi vďační a budeme služby ZARA REALITY odporúčať aj ostatným. Manželia K.

Zdenka Horvathova

Všetky referencie