Stručný prehľad o rekonštrukciách v byte

Katarína Šimková 23.12.2019 204x

Blíži sa čas, keď budeme viac doma. Ustanú povinnosti a zo zrýchleného pracovného tempa sa nájdeme počas voľných dní v našich bytoch či domoch. Ak nás nezaujme program v televízii, existuje istá pravdepodobnosť, že si začneme všímať veci, ktoré sme doteraz nestihli vidieť. To môže vyústiť do ambiciózneho plánu menšej či väčšej rekonštrukcie.

Okrem materiálu, majstrov a trpezlivosti, nezabudnite ešte na dôležitú maličkosť, ktorou je povinnosť voči stavebnému úradu. Kedy potrebujete jeho súhlas? Kedy potrebujete zmeny v byte ohlásiť? Čítajte ďalej.

Ak sa chystáte meniť kuchynskú linku, vaňu či vstavanú skriňu, zažiadalo sa vám maľovať či meniť obkladačky, nemusíte nič ohlasovať. Ide totiž o udržiavacie práce.
Radi by ste menili umakartové jadro? To sa už považuje za stavebnú úpravu. Postačuje pri nej ohlásenie stavebnému úradu. Udržiavacou prácou by bolo iba vtedy, ak by ste menili umakart za umakart a položili ho na presne to isté miesto. (Čo by však úplne nebolo ono.) Ak však chcete robiť v interiéri stavebné úpravy, pri ktorých zasiahnete aj do nosných častí domu, napríklad aj v prípade nových dverí v nosnej stene, potrebujete požiadať o stavebné povolenie. Ak do nosných konštrukcií nezasahujete, ide len o stavebné úpravy, ktoré stačí ohlásiť.

Zišlo by sa vám zaskliť lodžiu? Považuje sa to za stavebnú úpravu, a preto ju potrebujete ohlásiť. Potrebovali by ste vymeniť plastové okná? Taktiež ide o udržiavacie práce bez nutnosti ohlásenia, ak zachovávate pôvodné rozmery a členenie. Teda nevymeníte okno s jednou veľkou sklenenou výplňou za okno rozdelené na viac menších sklenených tabuliek.. Výnimočné pravidlá však platia, ak bývate v pamiatke, kde potrebujete ohlásiť hoci aj opravu poškodeného rámu. Nabudúce si povieme o úpravách v rodinnom dome.

referencie

100% profesionalita,pristup a serioznost....odporucame

Darina Borgulová

Pani maklérke Zdenke Horváthovej chcem vyjadriť veľkú vďaku za jej veľmi profesionálny, empatický a ľudský prístup. S prácou pani Zdenky som 100% spokojná a môžem ju vrelo odporúčať. Klienti sa môžu spoľahnúť, že budú v tých najlepších rukách

Zdenka Horvathova

Profesionálne a vysoko odborné realitné služby p. Horváthovej môžem len odporúčať

Zdenka Horvathova

Skvelá realitka, starostlivé dámy, top servis. Môžem len doporučiť

Darina Borgulová

Pri p. Michaele Borguľovej môžem, vyjadriť svoju plnú spokojnosť. 100% prístup a profesionalita, spolu s veľmi prívetivým prístupom.

Ing. Michaela Borguľová

Chceme sa poďakovať Zdenke Horváthovej za jej vysokú profesionalitu a ľudský prístup, jej čestnosť, ústretovosť a najmä trpezlivosť. Vďaka nej sa nám podarilo zrealizovať našu vysnívanú kúpu. Sme jej veľmi vďační a budeme služby ZARA REALITY odporúčať aj ostatným.

Zdenka Horvathova

Máklér pani Zuzana Vindtová Nemala som doposiaľ skúsenosti s realitnými kanceláriami, ale bola som prekvapená vysoko profesionálnym prístupom pani maklérky ako aj pani Horváthovej. Ochotne odpovedali na množstvo otázok a usmernili nás pri predaji. Kľudne a môžete na nich obrátiť v ktorúkoľvek hodinu. Túto realitnú kanceláriu doporučujem každému.

Zuzana Vindtová

Touto cestou by sme sa radi poďakovali p.Miške Borgulovej za jej skvelú prácu,profesionálny prístup ,ochotu pomôcť a poradiť. Agentúru odporúčame na 100% Skvelá práca, ďakujeme

Ing. Michaela Borguľová

Agentúru odporúčam na 100%, skvelá spolupráca a rychle vybavenie všetkých dokumentov a pod. Chcela by som sa poďakovať hlavne Michaele Borgulovej - skvelá maklerka! Ešte raz veľmi pekne ďakujeme za všetko !

Ing. Michaela Borguľová

Dobrý deň, chcela by som z celého srdca poďakovať realitnej kancelárii konkrétne pani konateľke Zdenke Horváthovej za veľmi profesionálny prístup pri predaji bytu. Bola veľmi milá, ochotná, ústretová poradiť a pomôcť. Najlepšia realitná kancelária, s ktorou som kedy spolupracovala. Vždy konala seriózne, ochotne a pohotovo. Z mojej strany je to maximálna spokojnosť. Určite odporúčam ďalším klientom. A za to jej patrí veľké ĎAKUJEM !

Zdenka Horvathova

Všetky referencie